Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 26. listopadu 2022 Artur

10000x RATH = ESM

4. 06. 2012 18:10:22
V úterý 5. června od 14:00 vystoupí Rath v Poslenecké sněmovně a vysvětlí nám jak ve Středních Čechách odklonili 37-57 milionů korun z veřených zakázek a dotací EU. Bude to velká šaškárna pro média, která na konci Rathova proslovu odjedou zpět do svých redakcí. Hned poté poslanci, stejně jako již učinili senátoři, bez jediného povšimnutí médií odhlasují ustavní většinou závazek 350 mld. Kč pro Evropský stabilizační mechanizmus. To není o řád, ale 4 řády větší problém než Rath. To je noční můra českého daňového poplatníka do které se ještě nestihl probudit. „Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře.“ - Johann Wolfgang von Goethe

ESM je malá atomová bomba vybuchlá v nějakém menším krajském městě.

350 miliard korun je suma za kterou by se dal postavit Hradec Králové. Jednotliví občané stotisícového Hradce by určitě se sumou 3,5 milionu korun na hlavu dokázali Hradec znovu postavit. ESM je vlastně taková malá atomová finanční bomba shozená na jedno z českých krajských měst.

Aneb když je suma moc velká na to, aby si ji mohli lidé představit, tak neexistuje...

Člověk si dovede představit, že má 20 tisíc měsíčně a dům za 2 milióny, na který celý život pracoval. Dovede si potom jednoduše představit jakou hodnotu má 7 miliónů, které si nesl Rath v krabici. Média dokažou celé dny referovat o sumě 2 miliard korun, kterou stál IZIP, a lidi se děsí u televize, ale už si nedokáží představit, kolik to je peněz. Co potom, když je to těch miliard 350... Připomínám, že Rada guvernérů ESM může tento závazek ještě libovoně proti naší vůli navyšovat.

Euro nezachráníme, sami nesmyslně zbankrotujeme

Jediný argument, kteří zastánci ESM mají, je to, že pokud padne euro, padne i ČR. Když se ale člověk podívá, jak moc našich 350 mld. Kč eurozóně pomůže, tak se mu nechce věřit. Zadlužování zemí eurozóny dosáhlo v prvním čtvrletní 70 mld. Kč za den. Podle tohoto čísla našich 350 miliard pozdrží krach eurozóny o 5 dní. Kdybychom byli žádání plnit závazky už dnes, kdy máme ještě relativně nízký dluh, tak by to zvedlo naše zadlužení z 1,65 biliónů na pěkné 2 bilióny korun a to nám nikdo jen tak nepůjčí. Že vláda vydá naráz dluhopisy v hodnotě trojnásobku současného deficitu, je nesmysl. Jediný způsob, jak by takový závazek mohla vláda ČR plnit, je tím, že by zkonfiskovala ČNB polovinu jejích devizových rezerv. To, že si budoucí prezident (Švejnar, Fischer nebo Zeman) navolí do ČNB postupně své lidi, kteří to umožní, ale možné je. Ostatně již bylo do Řecka tajně z ČNB "půjčeno" skrz MMF 29 mld. Kč a teď je domluveno, že ČNB pošle do Mezinárodního měnového fondu dalších 39 mld. Kč.

ESM schizofrenie eurofilů

Typický zastánce přijetí eura v ČR Kalousek a mnozí jiní, co systematicky podporují vstup do eurozóny, argumentují tím, že ESM se můžeme vyhnout tím, že nepřijmeme euro. Druhou větou, ale říkají, že oni euro chtějí. Jediná šance jak se zbavit závazku přijmout euro je referendum, ale tomu se Nečas brání, protože se obává toho, co si o nás nevěsta pomyslí, když zrušíme zasnoubení s eurozónou. Vůbec neřeší to, že na Hrad i do parlamentu se blíží mílovýmí kroky socialisté, jejichž hlavním cílem je "plně nás integrovat do EU", a jistě není v jejich zájmu dovolit občanům ČR, aby o takové věci rozhodli v referendu. Největší šanci dostat se na Hrad má Fischer a ten o existenci ESM ví a jeho schválení a přistoupení ČR do eurozóny plně podporuje.

Senátoři nevěděli, co činí. Poslanci nevědí, co činí.

Jak jsem se přesvědčil na vlastní oči, senátoři, kteří hlasovali pro tuto ekonomickou sebevraždu 25. dubna 2012, vůbec netušili o čem hlasují. Nahrál jsem si jejich reakce a potom je dal k dispozici médiím. Díky tomu se o schválení ESM objevil alespoň jeden článek v mainstreamu, kterého se také chytli kritici ESM v poslanecké sněmovně. Jinak se o hlasování v senátu, na které byla potřeba ustavní většina, neobjevilo v novinách ani v televizi nic. Před minulým hlasováním ve Poslanecké sněmovně 9.5. vyšel alespoň Pavlu Kohoutovi článek v MF DNES, který byl také hojně diskutován na jednání Poslanecké sněmovny. Petrovi Machovi jeho článek otiskli v Lidových novinách nejspíš škodolibě až den po jednání.

Nejdrsnější byl zatím pravděpodobný kandidát na prezidenta za ODS Přemysl Sobotka těsně před hlasováním, který si na moji otázku, jaký je celkový závazek plynoucí z ESM, dovolil odpovědět, že se jedná o 5 miliard Kč! Spletl se o dva řády! Když jsem ho uvedl do reality, tak mi klidně řekl, že nás to zbankrotuje, ale i přesto bude hlasovat pro. Když se o tom skutečně na dalším jednání Senátu hlasovalo, tak zbaběle utekl těsně před hlasováním.

Korunu všemu dal ministr financí Kalousek, který před celou Poslaneckou sněmovnou ukázal, že nemá vůbec páru o čem hlasuje. Na přímou otázku Pavla Béma, kolik ten závazek v garancích hned po vstoupení do eurozóny bude odpověděl, že 100 mld. Kč. Opravit ho musel Nečas s tím, že se jedná o 310 mld. Kč garancí. Fascinující je že tuto chybu zcela vypustili zapisovatelé ze stenoprotokolu. Záznam z jednání si můžete pustit zde. Ve videu Vám Petr Nečas také přesně vysvětlí, jak to se závazkem je.

Pokud ESM není ve večerních zprávách, tak neexistuje.

Byl jsem se 9. května podívat a nahrál jsem si na kameru, co dělají novináři, zrovna když se rozhodovalo o tom, jestli se ESM schválí, nebo ještě odročí na další schůzi. Byl to dost neuvěřitelný obrázek. Redaktorka ČT do telefonu někomu vysvětlovala, že to není dost důležité na to, aby o tom dělali reportáž. Redaktorka Primy sledovala přede všemi sex mezi učastníky Hotelu Paradise. Redakce Novy odevzdaně seděla a sdělila mi, že jim je líto, ale že oni nemohou o věcech informovat, protože v jejich televize už jde několik let pouze o zábavu. Proto pry byly odstraněny všechny investigativní a reportážní programy z vysílání.

Opozice v Evropě sílí

V ČR proti ESM aktivně vystupuje Strana svobodných občanů a na Slovensku parlamentní strana Svoboda a Solidarita s Richardem Sulíkem v čele. V Německu vznikla aliance deseti poslanců CDU/CSU a FDP a navíc je zcela otevřeně proti německá Strana rozumu (PDV), kterou vede muj přítel Oliver Janich. Ten nám Čechům vzkazuje: Zabraňte přijetí ESM! Zachráníte nejen sebe, ale i Německo a zbytek Evropy!

Toto je deprimující. A máte nějaké řešení?

Nejdřív musíme udělat vše pro to, aby ESM v parlamentu neprošla. Využíjte proto všechny možnosti jak kontaktovat svého poslance a ovlivnit ho v hlasování. V dalším kroku je potřeba na Hrad zvolit někoho, kdo začátkem roku 2013 hned po Klausovi nepodepíše ESM, ale bude ho blokovat. V dalším kole je potom potřeba zajistit, aby se strany, které tato tématika trápí, mohly dostat do Poslanecké sněmovny, a témata spojená s federalizací EU se tak stala předmětem veřejné politické debaty.

Finalní krok správným směrem je potom vystoupení z EU. Připomínám, že EU nám nezajišťuje ani svobodný pohyb (Schengen) ani svobodný obchod (EHP), takže jediné, čeho se zbavíme jsou destruktivní eurodotace a stamiliardové záchrané plány. Díky poslednímu průzkumu agentury STEM víme, že 59 procent Čechů má negativní postoj k členství v EU. Tento postoj je potřeba přetavit ve skutečnou politickou sílu.

Zajímavá čísla ze článku:

ESM (Evropský stabilizačné mechanizmus) 350 000 000 000 Kč
= 9460 Rathových kauz 37 000 000 Kč
Aktuální (1Q2012) tempo zadlužování eurozóny za den 70 000 000 000 Kč
= O 5 dní oddálíme krach eurozóny
= 35 000 Kč na jednoho občana včetně batolat
= 70 000 Kč na jednoho pracujícího
= 30 procent státního rozpočtu ČR na rok 2012 1 189 000 000 000 Kč
= 100 000 rodinných domů za 3,5 miliónu jeden

Vít Jedlička je předseda Reformy.cz o.s.

Autor: Vít Jedlička | pondělí 4.6.2012 18:10 | karma článku: 42.98 | přečteno: 11189x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Robert Šimeček

"Nájemné prý letí nahoru, protože lidé nyní preferují nájem místo nákupu bytu." Vážně? :D

Experti za 15-20 dkg vlašáku, za pomocí Ctrl+C/V novinářů, zamořili mediální prostor dalším nesmyslem, který je pak papouškován dalšími experty za 10-15 dkg vlašáku. Já níže zadarmo vysvětlím, proč je to nesmysl.

26.11.2022 v 13:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Sněmovna schválila konec EET – konečně

Ještě sice zbývá kolečko v senátu a prezident to musí podepsat, ale snad to bude už jen formalita. Zrekapitulujme si tento účelový nesmysl v hlavních bodech. Proč účelový?

25.11.2022 v 22:28 | Karma článku: 19.54 | Přečteno: 379 | Diskuse

Josef Jaroš

Čeká nás Rok udržení podnikání. Název hlavního projektu AMSP ČR mluví sám za sebe

Čeká nás pokles ekonomiky. Jinými slovy recese. Spolu s dalšími zástupci podnikatelských svazů jsem si to vyslechl přímo od členů bankovní rady České národní banky, jejíhož jednání jsme se tento týden zúčastnili.

23.11.2022 v 16:09 | Karma článku: 5.47 | Přečteno: 142 |

Tomáš Flaška

Vláda by měla především pomáhat vlastním občanům

Opakuje stále dokola SPD a její vůdce Tomio Okamura, když přijde řeč na jakékoliv náklady na obranu, na pomoc Ukrajině, nebo ukrajinským uprchlíkům a podobně.

23.11.2022 v 8:37 | Karma článku: 41.95 | Přečteno: 6515 | Diskuse

Markéta Šichtařová

S koncem energetické krize nepočítejme

Když se vláda rozhodla stropovat ceny elektřiny, psala jsem, že to není dobrý nápad: Každé stropování ceny musí nutně vést k nedostatku. Za nižší než tržní cenu bude nabídka elektřiny menší, ale poptávka bude naopak vyšší.

23.11.2022 v 8:00 | Karma článku: 44.83 | Přečteno: 9104 | Diskuse
Počet článků 128 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2913
Studoval ekonomii na VŠE a politologii na CEVRO Institutu.
Najdete mě na Facebooku
Zakladatel občanského sdružení Reformy.cz
Kandidát Svobodných do Evropského parlamentu s č. 4

Žena vypadá jako divoženka, muži jsou jejím vzhledem fascinováni

Umělkyně, modelka i pornoherečka si říká Annuschkatz a na svém těle má tolik tetování, že už je jen málokde vidět její...

Přemýšlím o sebevraždě, říká Obermaierová kvůli plynu a drahým energiím

Herečka Jaroslava Obermaierová (76) prozradila, že má strach z drahých energií a nedostatku plynu. Kvůli tomu dokonce...

Nelituji toho, že jsem kdysi pila, říká sestra Jiřího Korna. Žila i na ulici

Yvetta Kornová (60) promluvila o alkoholismu a svěřila se, že plánuje svatbu. Známá dětská herečka a sestra zpěváka...

Raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? rýmuje Nohavica na kanálu Bobošíkové

Problematiku rakety dopadlé na polské území zpracoval ve své nové písni Jaromír Nohavica. „Ta raketa byla Ukrajince,...

Česku, Maďarsku i Rumunsku hrozí měnová krize, varuje Nomura

České republice, Maďarsku a Rumunsku hrozí v příštím roce měnová krize, a to kvůli rostoucím rozpočtovým a vnějším...